(Не)комфортна (Не)околиця Чоколівка

Дослідницька практика

Місто часом нагадує клаптикову тканину. Кожен клаптик — це район із власними історіями, ідентичностями, соціальним та культурним життям. З часом тканина змінюється — клаптики зростаються або ні, змінюють колір та фактуру, часом навіть призначення.

Чоколівка — один із районів Києва. Він виник на рубежі ХІХ–ХХ століть на околиці міста, це було одне з робітничих поселень. Минали десятиліття і Чоколівка змінювалась сама, змінювалась і її роль по відношенню до решти Києва.

Зараз це вже не така й околиця, як було сто років тому. Але це ще і не центр міста (і навряд колись стане). Колись тут жили робітники, а тепер?

[ КОНЦЕПЦІЯ ]

[ МЕНТОРКИ ]

[ ПАРТНЕРИ ]

І власне. Де це — Чоколівка? Які її межі — реальні та уявні? Як утворився та розвивався район, як просторове та соціокультурне утворення? Як район пов'язаний із містом? Який образ району в уявленні мешканців та людей, що тут працюють? Як сьогодні функціонує район? Хто тут живе та працює? Хто впливає на прийняття рішення, а хто відчуває брак такої можливості? Яким є соціальне та культурне життя тут? Чи забезпечений доступ до ключової інфраструктури? Які категорії обмежені в такому доступі і чому? яку цінність має район, його інфраструктура? Врешті, чи є район престижним? Які існують соціальні, культурні, просторові конфлікти та нерівності? Що потребує вдосконалення для забезпечення більше якісних умов життя та роботи тут?

Саме довкола цих питань оберталася дослідницька практика «(Не)комфортна (не)околиця: Чоколівка», що проходила з травня по липень 2020 року.

Дослідження включало три напрями:
• Історичне дослідження
• Соціальне дослідження
• Урбан-аналіз

Результати дослідження представлені на публічній події та оформлені в публікацію. Всі напрацювання школи передані представникам/-цям органів місцевого самоврядування, громадським ініціативам району, а також є основою для подальшої роботи Центру урбаністичний студій та партнерів з районом.

Проект відбувався за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Світлана Шліпченко
Тетана Водотика
Марія Грищенко
Любов Апостолова-Сосса

Центр урбаністичних студій
КНУБА
Платформа Острів
Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні

Це проект-дослідження району Чоколівка на Солом'янці, що відбувався у форматі онлайн-офлайн практики для студентів КНУБА під кураторством наших партнерів Центру урбаністичних студій. Дослідження є втіленням нашої давньої мрії краще зрозуміти район, де локалізується платформа Острів.

[ ВСТУП ]