OPEN CALL.
Не/комфортна
не/околиця:
Чоколівка

30/04
дедлайн подачі до

Місто часом нагадує клаптикову тканину. Кожен клаптик — це район із власними історіями, ідентичностями, соціальним та культурним життям. З часом тканина змінюється — клаптики зростаються або ні, змінюють колір та фактуру, часом навіть призначення.

Чоколівка — один із районів Києва. Він виник на рубежі ХІХ–ХХ століть на околиці міста, це було одне з робітничих поселень. Минали десятиліття і Чоколівка змінювалась сама, змінювалась і її роль по відношенню до решти Києва.
Зараз це вже не така й околиця, як було сто років тому. Але це ще і не центр міста (і навряд колись стане). Колись тут жили робітники, а тепер?

І власне. Де це — Чоколівка? Які її межі — реальні та уявні? Як утворився та розвивався район, як просторове та соціокультурне утворення? Як район пов'язаний із містом? Який образ району в уявленні мешканців та людей, що тут працюють? Як сьогодні функціонує район? Хто тут живе та працює? Хто впливає на прийняття рішення, а хто відчуває брак такої можливості? Яким є соціальне та культурне життя тут? Чи забезпечений доступ до ключової інфраструктури? Які категорії обмежені в такому доступі і чому? яку цінність має район, його інфраструктура? Врешті, чи є район престижним? Які існують соціальні, культурні, просторові конфлікти та нерівності? Що потребує вдосконалення для забезпечення більше якісних умов життя та роботи тут?

На ці та інші питання ми будемо шукати відповіді в рамках дослідницької практики «(Не)комфортна (не)околиця: Чоколівка»

Робота буде побудована у межах трьох ключових етапів:
1) групова робота за обраними напрямками;
2) підготовка презентації/доповіді за результатами досліджень;
3) публічна презентація та обговорення напрацювань.

Формат роботи передбачає поєднання офлайн та онлайн діяльності. Участь у практиці можна буде поєднувати з навчанням або іншою зайнятістю. У травні ми працюємо дистанційно. Якщо карантин продовжать, ми пристосуємо і подальший робочий процес до дистанційної роботи.

Результати дослідження будь представлені на публічній події та оформлені в публікацію. Всі напрацювання школи будуть передані представникам/-цям органів місцевого самоврядування, громадським ініціативам району, а також стануть основою для подальшої роботи ЦУС та партнерів з районом.

Участь у дослідницькій практиці є безкоштовною
До участі запрошуються студенти/-ки київських університетів, що навчаються за напрямами: архітектура, географія, містобудування, просторовий розвиток, міське господарство, соціологія, історія, культурологія та інші соціальні дисципліни.

Заявки на участь приймаються до 30 квітня 2020 року (коротке CV та мотивація участі) на адресу info@cus.org.ua.
Із заявниками буде проведена співбесіда Скайпом, орієнтовно у перший тиждень травня.
Про результати відбору буде повідомлено 12 травня.
Школа почнеться 15 травня 2020 року.

Координаторки та менторки школи:
• Любов Апостолова-Сосса — координаторка напрямку просторових досліджень
• Тетана Водотика — координаторка напрямку досліджень історії району
• Марія Грищенко — координаторка соціальних досліджень
• Світлана Шліпченко — директорка Центру Урбаністичних студій

Подія організовується за підтримки
Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine

Дослідницька практика відбуватиметься 15травня -15 липня 2020 року.

Дослідження буде складатись із трьох напрямів:

• Історичне дослідження
• Соціальне дослідження
• Урбан-аналіз

Інціціатори курсу - ЦУС
Центр Урбаністичних Студій