Презентація збірки на Солом'янці

29/10
19:00

Це вже друга презентація книжки у Києві! Сподіваємося побачити тих, хто пропустили попередню презентацію, що відбулася 9 жовтня.

Тексти, зібрані у книжці, дають особливу перспективу бачення обширу міста, оскільки тут наявні точки зору дослідни/-ць, які представляють різні царини гуманітарного знання. Використання інструментарію сучасних ґендерних та урбаністичних студій дає змогу висвітлити несподівані ракурси побутування чоловіків та жінок у публічному просторі і водночас специфіку облаштування самого цього простору. Йдеться і про проєктування міст та помешкань, і про досвід міського життя, і, з іншого боку, про репрезентацію цього досвіду в літературі.

До цієї збірки включено статті дослідників і дослідниць, що представляють два концептуальних «крила» погляду на місто та його простори («Феміністичний урбанізм» і «Урбаністичний фемінізм» — урбаністичні й літературні студії), але об'єднані спільним ракурсом ґендерно-сенситивної оптики.

«Урбанізм і Фемінізм» є четвертою збіркою статей у серії «Урбаністичні Студії»:
http://bit.ly/urbanistychni-studii

Презентуватимуть збірку її упорядниці:

Svitlana Shlipchenko — кандидатка філософських наук, за фахом — архітекторка; керівниця Центр урбаністичних студій, раніше була директоркою наукових і освітніх програм ЦУС при НаУКМА (2015–2018); викладачка Харківської Школи Архітектури; старша наукова співробітниця Інституту філософії НАН України; членкиня Містобудівної Ради при КМДА.

Vira Ageeva — літературознавиця, критикиня, професорка Національного університету Києво-Могилянська Академія. З кінця 1980-х рр., від часу утвердження феміністичної школи у вітчизняному літературознавстві, — одна з найактивніших її представниць, інтерпретаторка ґендерних аспектів української культури. Співзасновниця Київського інституту гендерних досліджень. Лауреатка Шевченківської премії, премії Петра Могили та Літакценту.

Видання стало можливим завдяки підтримці
Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.