Мобільна версія сайту в розробіці.
Скористайтесь, будь ласка, десктопною версією

EASA Chocolocal — це 24 учасники з різних міст України, 10 насичених днів, 5 воркшопів й одна локація!

Чоколівка — це район Києва та дім для багатьох студентів архітектури, тут знаходяться гуртожитки КНУБА та платформа Острів. Подібні райони радянської доби є практично в кожному місті (Житомирі, Харкові, Маріуполі...) Ці місцеві ландшафти, інфраструктура та люди знайомі багатьом змалку.


З 18-го по 29 серпня ми не їхали далеко від домівок на Європейську Асамблею Студентів Архітектури (ЄАСА) в Естонію, проте робили щось, що випливало з нашого повсякдення та було дотичним до всіх. Ми були частиною глобального руху ЄАСА вдома та досліджували цьогорічну тему, Apathy, на місцях. Які кордони нашої апатії, коли ми стикаємося з власним подвір'ям / районом / містом? Ми вчилися локально співпрацювати, використовувати наявне, не споживати зайвого та змінювати наші міста на краще маленькими кроками.


EASA Chocolocal — це 24 учасники з різних міст України, 10 насичених днів, 5 воркшопів й одна локація! Не зважаючи на всі складнощі, ми провели локальну подію EASA, яка дійсно змогла зберегти в собі її цінності й складові. Було цікаво виявити навіть позитивні наслідки нового формату, який дав змогу працювати із знайомим контекстом й досліджувати його ще глибше.


Чоколівка стала спільною для всіх «домівкою» на півтора тижні, в якій ми працювали з феноменом урбан-апатії на 5 воркшопах. Кожен з них підходив до цьогорічної теми по-різному, тому апатія досліджувалась з усіх сторін її прояву.


[ КОНЦЕПЦІЯ ]

[ КОМАНДА ]

Герман Мітіш
Катя Лопатюк
Марія Коломієць
Костянтин Кучабський
Роман Сах
Андрій Батін
Катерина Кукелко
Марина Оснач
Роберт Йосеф
Анастасія Кондратьева
Анастасія Лопатюк


[ Воркшопи під час Chocolocal ]

Tactical urbanism
Результатом став Trash pavilion - сміттевій павильйон що окрім звичайних контейнерів, містить кошики для відходів, які приймають у районних пунктах вторсировини, а також компостер для підживлення галявини. Більше тут:
https://issuu.com/ostrivplatform/docs/trash_pavilion_web

Сommunity Hub
На цьому воркшопі учасники навчилися створювати стратегію дослідження, провели інтерв'ю з резидентами Острову та жителями району, а також реалізували афіші та буклети як інструмент залучення спільноти.

Modular design
Цей воркшоп став логічним продовженням Комьюніті хаб воркшопу, за результатами якого команда вирішила створити своєрідний мікроштаб Острову на районі.

Upcycling Studio
Головною ідеєю Upcycling Studio став колективний процес створення цінностей за допомогою речей, котрі їх, умовно кажучи, втратили. Проект під назвою «Ми сьогодні вдома» містив архівні та сучасні фотографії, знайдені артефакти й цитати з творів шістдесятника Івана Світличного, який мешкав на вул. Уманській, 35. Крім цього, місцеві жителі могли доповнювати виставку своїми світлинами й експонатами.

Civic Tech
Воркшоп був присвячений розробці додатку We.City. Він для тих, хто хоче бачити позитивні зміни довкола, але не має часу, енергії та ресурсів для самостійної реалізації ініціатив. Це онлайн-платформа для мережування спільноти навколо спільних міських проблем й пошуку способів їх вирішення.
https://weee.city/

[ ПАРТНЕРИ ]

EASA Ukraine
Платформа Острів
Holabuda
Бажаєте долучитись?
Напишіть, будь ласка, нам на пошту або у фейсбук, будемо раді співпраці!