Мобільна версія сайту в розробіці.
Скористайтесь, будь ласка, десктопною версією

Ідентичність
Урбаністика
Культура

МЕТАМІСТО : СХІД

Нам разом із партнерами з Гараж Генгу хотілося побачити матеріальне втілення архітектурних проектів, про які ми фантазували під час проекту Метамісто у 2016. Ми мали досвід в Нетішині та Краматорську, який залишив післясмак незавершеності. В Нетішині - ескіз еко-лабораторії в колишній теплиці при міській школі, в Краматорську - замальовки відкритих публічних просторів.

Метамісто: Схід дав нам ще один шанс. Це проект, що тривав майже два роки, з постійними наїздами в міста Луганської та Донецької областей – Костянтинівку, Покровськ, Добропілля, Бахмут, Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Ми зрозуміли, що братися за проектування потрібно тоді, коли добре вивірено ідею з командою, обговорено з жителями, проведено певний час в кабінетах місцевої адміністрації. Потрібен час, щоби порозумітися з містом, знайти те, що відгукується в його мешканців, збалансувати емоційні пориви і раціональні висновки.

[ ІСТОРІЯ ]

[ КОМАНДА ]

Віта Базан
Анастасія Парафенюк
Роман Сах
Костянтин Кучабський
Анастасія Пономарьова
Ірина Яковчук
Андрій Шуляр
Олександр Михед
Олена Масон
Ніка Попова
Інга Заславська
Аня Роготська
Олена Правило

Архітектурним інтервенціям передували дослідження, методологію для яких розробляли наші партнери з urban curators. Над фізичним втіленням проектів ми працювали як Formografia design studio. Нас захоплювала ідея створити нові форми в міському просторі, і в той же час бути дуже уважними, послідовними та етичними у своїх діях.

Спочатку ми планували невеличкі проекти, які обмежаться бюджетом у 25 тисяч гривень. Всі роботи мали завершитися протягом півроку. В процесі архітектурні проекти стали масштабнішими і амбітнішими, а Метамісто: Схід продовжився ще на півтора року. Так, ідея змайструвати сучасні вуличні меблі перетворилася на порив зробити глобальніший зсув в місті, проявити нові можливості, трансформувати сприйняття певних територій чи осіб.

Як у Лисичанську - альтернативна вулична культура, у Костянтинівці - закинута промислова зона, у Сєвєродонецьку - дитячий майданчик у спальному районі, у Покровську - постать Марка Залізняка, у Добропіллі - мобільні велопарковки та "непустир" поруч із мальовничими ландшафтами міста.

[ ПАРТНЕРИ ]

Гараж Генг
Formografia design studio
urban curators
Конгрес активістів культури


Бажаєте долучитись?
Напишіть, будь ласка, нам на пошту або у фейсбук, будемо раді співпраці!