Мобільна версія сайту в розробіці.
Скористайтесь, будь ласка, десктопною версією

ревіталізація, завод, промислова територія, винахідництво

Ми почали співпрацю з заводом Електровимірювач в Житомирі, розробляючи план його ревіталізації, аби розширити можливості, базуючись на історичному минулому та майбутньому потенціалі. Електровимірювач - це діюче підприємство, яке налічує близько 200 працівників. Територія заводу має велику кількість незаповнених площ у самому центрі Житомира.

Підприємство продовжує виготовляти електровимірювальні прилади, зокрема, лабораторне обладнання для освітніх закладів, і забезпечує українські та закордонні школи сучасним оснащенням для кабінетів фізики, хімії та STEM-лабораторій. Саме тому особливі зусилля Вимірювача буде направлено на розвиток освіти та винахідництва, а також створення спеціальних умов для проектів, що пов'язані з передачею знань та умінь широкого спектру - від технічних навиків до мистецьких практик.

Вимірювач має на меті створити середовище, що буде функціонувати як велика експериментальна лабораторія, прискорювач для реалізації ідей, фабрика прототипів з виробничою інфраструктурою, простір культурного обміну та мистецьких експериментів.

[ КОНЦЕПЦІЯ ]

[ KОМАНДА ]

Андрій Чибуровський
Віталій Кузьмін
Роман Сах
Віта Базан
Костянтин Кучабський
Анастасія Лопатюк
Марія Матяшова
Ніка Попова
Микола Костриця

Вже зараз ми наближаємось до втілення всіх ідей, тому що у колишньому інструментальному корпусі загальною площею 10 тис. м² ведеться ремонт. У 2021 році планується повноцінний старт.

Перша інтервенція для тестування гіпотез перетворення заводу втілилася у створенні лабораторії звуку та проведенні першої саунд-резиденціх "V:UNCASE / Вимірювач: розпаковка" влітку 2020. Ми слідували за історичним минулим та інженерною спадковістю з виробництва електронниї музичних інструментів, адже колись на заводі Електровимірювач вироблялися синтезатори «Естрадін», електробаян «Оріон», ритм-машина «Пульсар» і безліч пристроїв для змішування, видобування, синтезу та перетворення звуку. Нами рухало бажання зрозуміти зв'язки між минулою прогресивною технологічною "творчістю в електромузиці" і сучасними експериментами зі створення звуку та інструментів.

[ ПАРТНЕРИ ]

Завод Електровимірювач
Гараж Генг / Код міста
Інститут Звуку
TCM Audio
Міжнародний фестиваль електронної музики "АТОМ"
Національний університет "Житомирська політехніка"


Бажаєте долучитись?
Напишіть, будь ласка, нам на пошту або у фейсбук, будемо раді співпраці!